Vision Perfekt » BLOG » Soczewki progresywne Varilux

Soczewki progresywne Varilux

Soczewki progresywne Varilux

 

 

 

Masz około 40 lat? Czytanie z bliska stało się dla Ciebie uciążliwe? To powszechnie spotykane zjawisko zwane prezbiopią, soczewka oka nie jest już tak elastyczna jak wcześniej, oko nie akomoduje juz tak sprawnie. Jakie jest najlepsze rozwiązanie?- Soczewki progresywne.

Soczewki te pozwolą zastąpić okulary do bliży i dali, moc soczewki zmienia się w sposób płynny, strefa dali bliży i "kanał pośredni" są niezauważalne.

 Firma Essilor jako pierwsza na świecie wprowadziła do sprzedaży soczewkę progresywną Varilux, jest ona udoskonalana bezustannie tak aby zaspokoić potrzeby pacjentów na etapie różnych dziedzin życia. Szkła Varilux są estetyczne oraz pozwalają na wyraźne widzenie z każdej odległości bez konieczności zmiany okularów na inne. Gama soczewek progresywnych Essilor jest bardzo obszerna tak aby zadowolić najbardziej wymagająych użytkowników.

 

Varilux S series

Soczewki wysokiej klasy stworzene w oparciu o trzy technologie:

  • Nanopix- soczewka w tej właśnie technologii składa się z wielu elementów optycznych, wiązka światła przechodzi przez nie bez odchyleń przez co efekt

    "pływania obrazu" jest wyeliminowany do 90%.

  • Synchroneyes- podczas projektowania soczewek uwzględniane są różnice w wartości korekcji prawego i lewego oka i rozstaw źrenic, skutkuje to szerokim kątem widzenia dla użytkownika.

  • 4D Technology- konstrukcja soczewki uwzglądnia oko dominujące, zapewniając użytkownikowi nieograniczoną dynamikę widzenia i szybką reakcje na ruch.