Vision Perfekt » BLOG » Okulary sportowe

Okulary sportowe

 Sport to zdrowie. Każdy to wie. Czy jednak wada wzroku ma być przeszkodą w uprawianiu swojego ulubionego sportu? Soczewki kontaktowe są dobrym rozwiązaniem, ale nie każdy może je nosić i nie we wszystkich warunkach się sprawdzają.

 Odpowiedzią na to pytanie są okulary zaprojektowane specjalnie do uprawiania sportu. W salonie optycznym Vision Perfekt, do dyspozycji jest wiele rozwiązań począwszy od opraw uniwersalnych, aż po okulary zaprojektowane specjalnie do konkretnych sportów - jazda na rowerze, piłka nożna, pływanie czy jazda na nartach.

optyk kraków okulary do sportu

 Oprawki uniwersalne posiadają wkładkę korekcyjną i wymienne nakładki. Do wkładki wstawiane są szkła korekcyjne o odpowiednich mocach. Nakładki są wytwarzane z policarbonatu czyli materiału niezwykle odpornego na uderzenia i występują w wielu wersjach kolorystycznych - od całkiem przejrzystych, przez delikatnie przydymione, żółte a kończąc na typowo przeciwsłonecznych o 75% zabarwieniu. Każdy może indywidualnie zaprojektować najlepsze dla siebie rozwiązanie. 

 Innym rozwiązaniem są oprawy które nie tylko mają za zadanie pomagać w uprawianiu sportu ale również w większym stopniu chronić oczy przed urazami.

optyk kraków okulary sportowe

Okulary do drużynowych sportów kontaktowych takich jak koszykówka, piłka nożna czy do sportów walki charakteryzują się masywną, bardzo wytrzymałą ramką do której montowane są szkła okularowe. Mocny elastyczny pasek utrzymuje okulary na głowie nawet przy wykonywaniu gwałtownych ruchów.

Jeżeli naszym ulubionym sportem jest pływanie to są też rozwiązania które poprawią nam jakość widzenia pod wodą. Dostępne dwa typy opraw - klasyczne okulary do pływania oraz maska do pływania z wkładką korekcyjną. Oprawy takie bardzo dobrze dopasowują się do oczu i są idealnym rozwiązaniem dla pływaków. 

optyk kraków vision perfekt                    optyk kraków tarnowskiego 3       

 

okulary sportowe optyk krakówDla osób preferujących sporty zimowe również są interesujące propozycje. Jak wiemy zakładanie

okularów pod gogle jest niewygodne i może być niebezpieczne ponieważ podczas upadku nie osłonią nas one właściwie. Rozwiązaniem są gogle ze specjalną wkładką korekcyjną do której wstawiane są szkła. Soczewki w takich okularach również są wykonane z niezwykle odpornego na uderzenia materiałui są powleczone specjalnymi powłokami które poprawiają kontrast widzenia, zapobiegają efektowi olśnienia i zabezpieczają przed parowaniem.

Wszystkie prezentowane okulary są dostępne w salonie optycznym Vision Perfekt

ul .Tarnowskiego 3, Kraków Pogórze. 

Zapraszamy